0907 980 436
Dolný Šianec 1, 911 48 Trenčín
info@zajoreality.sk

ZAJO Reality / Ako to funguje

7 krokov ako predať nehnuteľnosť

Zabezpečíme rýchly, jednoduchý a efektívny predaj alebo prenájom vašej nehnuteľnosti. Aj keď je naša spoločnosť pomerne mladá, máme bohaté skúsenosti na trhu s nehnuteľnosťami.

null

01 | Obhliadka a stanovenie ceny

Predaj vašej nehnuteľnosti začína pri obhliadke a pri samotnom nastavení trhovej predajnej ceny. Práve peniaze sú to, o čo nám všetkým ide – vám, nám aj kupujúcemu. Preto musí byť cena vyvážená a trhová.

Nie je tajomstvom, že 80 % kupujúcich financuje kúpu nehnuteľnosti prostredníctvom banky, preto je dôležité, aby vašu predajnú cenu akceptoval kupujúci aj jeho banka. Tento krok nám ušetrí veľa času a peňazí. Samozrejme, predať pod cenu dokáže každý, na to nás ale nepotrebujete.

null

02 | Predaj bez výdavkov

Pri predaji vašej nehnuteľnosti sa zameriame hlavne na správne nastavenie marketingu. Určite uznáte, že každá nehnuteľnosť má inú cieľovú skupinu a vyžaduje si iný prístup. Dokonalé fotografie či video sú samozrejmosťou. Celý predaj vrátane obhliadok a poplatkov za reklamu vás nič nestojí. Celý marketing a jeho výdavky, samozrejme, znáša naša realitná kancelária a vás to nič nestojí.
null

03 | Ponúkame najkratší zmluvný vzťah – len 44 dní

Náš čas na predaj vašej nehnuteľnosti je presne 44 dní, čiže naša sprostredkovateľská zmluva končí presne za 44 dní. Nie je našim zámerom vás obmedzovať v predaji, naopak tento proces urýchliť.
null

04 | Jednou z možností je odkúpenie nehnuteľnosti

Ak nemáte dostatok času na predaj nehnuteľnosti, môžete ju jednoducho ponúknuť nám na predaj. My ju predáme koncovému zákazníkovi sami a v potrebnom čase. Nehnuteľnosti odkupujeme za 90 % z trhovej hodnoty nehnuteľnosti.
null

05 | Máme záujemcu, nehnuteľnosť zarezervujeme

Ďalší veľmi dôležitý krok k úspešnému obchodu je práve záväzná rezervácia nehnuteľnosti. Kupujúci sa zaviaže k tomu, že nehnuteľnosť kupuje a na dôkaz toho skladá rezervačnú zálohu. Predávajúci sa zas zaväzuje, že mu nehnuteľnosť predáva. Ak sa obchod nezdarí, tak tá zmluvná strana, kvôli ktorej nie je možné obchod uskutočniť, zaplatí zmluvnú pokutu, z ktorej budú zvyšné zmluvné strany odškodnené.
null

06 | Podpis zmlúv a prevod nehnuteľnosti

Návrh kúpnej zmluvy, ktorý ste dostali e-mailom na kontrolu, je vami odsúhlasený a môžeme prejsť k podpisu ostrej kúpnej zmluvy a overeniu podpisov. Nasledovať bude pravdepodobne podpis záložných zmlúv v banke. Ak je kúpna cena hradená v hotovosti, tak podpis záložných zmlúv vystrieda prevod kúpnej ceny na váš účet.
null

07 | Katastrálne konanie

Ďalšie naše kroky budú viesť na kataster, elektrárne, plynárne, vodárne, obecný úrad alebo bytovú správu. Posledným krokom bude protokolárne odovzdanie kľúčov od bytu a úspešné zapitie obchodu.

Katastrálne konanie alebo prepis na nového majiteľa spravidla trvá 30 dní. Po tomto zápise sa stávate majiteľom nehnuteľnosti a ste zapísaný ako majiteľ aj na liste vlastníctva. Vychladené šampanské už bude čakať u vás doma 🙂

Máte otázky? Nebojte sa spýtať!