0907 980 436
Dolný Šianec 1, 911 48 Trenčín
info@zajoreality.sk

NA PREDAJ | Rodinný dom – VILA v Trenčíne s veľkým pozemkom

Piešťanská, Trenčín-Zlatovce, Slovensko

Popis nehnuteľnosti

NA PREDAJ | Rodinný dom – VILA  s pozemkom 1.127 m2  v Trenčíne 

ZAJO reality Vám ponúka na predaj jedinečnú vilu nachádzajúcu sa neďaleko samotného centra Trenčín – v časti Zámostie na ulici Piešťanská.

Trošku z histórie:  Pozemok na ktorom dnes stojí táto nehnuteľnosť bol odkúpený v roku 1941 od Mesta Trenčín vtedajším riaditeľom spoločnosti NEHERA (neskôr známej ako Slovena a ODEVA) spolu so svojou manželkou a ďalšiu časť pozemku odkúpili v roku 1944 od vedúceho firmy NEHERA.  Stavebné povolenie bolo vydané v roku 1944 a následne Štátny stavebný úrad vydal užívacie povolenie na túto stavbu, ktorá bola dokončená dňa 7.septembra v roku 1946.

Budúci majiteľ dostane k nehnuteľnosti unikátnu kompletnú zbierku listín od pôvodných kúpnopredajných zmlúv, stavebných povolení, statických výpočtov, ručných nákresov pohľadov a situácií, pôvodných pôdorysov, kompletných dokladov ohľadne výdavkov použitých pri výstavbe, vypracovaný rozpočet a ručný nákres záhrady uznávaným záhradným architektom Josefom Vaněkom a ďalšie zaujímavé dokumenty spolu s poštovými známkami z roku 1944.

Rozsiahla rekonštrukcia : V priebehu rokov 1995 a v roku 2001 bola vykonaná rozsiahla rekonštrukcia, spočívajúca vo výmene rozvodov až po modernizáciu a úpravu jednotlivých miestností a častí rodinného domu ako napríklad: výmena strešnej krytiny, vyhotovené nové klampiarske konštrukcie, nový bleskozvod, nové okná vo väčšine miestností, nová elektrická – diaľkovo ovládaná brána na garáži, menené podlahy, nová kuchynská linka so spotrebičmi, nové keramické obklady v kúpeľni + WC. Rekonštrukcia rozvodov vnútorného vodovodu, plynovodu a elektroinštalácie.

Technické vybavenie: Dom je postavený na betónových základoch, obvodové murivo je tehlové hrúbky 450 mm, suterén je vyhotovený z monolitického betónu, pričom strop je železobetónový. Zastrešenie je riešenie krovom s krytinou z roku 1998 – bobrovka Bramac. Vykurovanie a ohrev TÚV je zabezpečené kondenzačným plynovým kotlom a  bojlerom (zn. Junkers, Vaillant, Leblanc). Vykurovanie objektu je možné i tuhým palivom pričom krb disponuje teplovodnou vložkou, ktorá slúži na ohrev teplej vody a túto rozvetvuje do radiátorov. Studňa je vyhotovená ako vŕtaná, umiestnená v suteréne rodinného domu, je vybavená el. čerpadlom (hĺbka 9m, priemer 40mm). Dom je napojený na všetky inžinierske siete: voda, kanalizácia, plyn, elektrina.

Dispozičné riešenie: Rodinný dom je postavený na pozemku o rozlohe 1.127m2, na ktorom sa nachádzajú ovocné stromy a kríky, okrasné rastliny a ihličnaté stromy, zastavaná plocha rodinného domu tvorí 210 m2, celková úžitkovou plocha rodinného domu je 430 m2. Za nehnuteľnosťou v časti oddelenej stromami sa nachádza drevený altánok, ktorý práve svojim umiestnením ponúka dokonalé súkromie. V zadnej časti za rodinným domom sa nachádza i prístrešok na drevo.

Suterén:

Prvé nadzemné podlažie: Tvorí ho predsieň so schodiskom do suterénu a na poschodie, kuchyňa s komorou, štyri izby, obývacia izba, hala s krbom na pevné palivo, chodba, kúpeľňa, 2x WC a zimná záhrada.

Druhé nadzemné podlažie: Schodisko, chodba, dve väčšie izby, jedna menšia izba, kúpeľňa a dve podkrovné miestnosti.

Zhodnotenie na záver:  Nehnuteľnosť môže slúžiť jednak pre rodinné bývanie, alebo jej využitie môže byť i komerčného charakteru.

Jedná sa o unikátnu a kvalitne prevedenú stavbu, bez trhlín, prasklín, resp. akýchkoľvek náznakov vlhnutia a presakovania, taktiež zhodnotenú znalcom pre pozemné stavby, elektrikárom a vodárom, ktorí súhlasne potvrdili, že sa jedná nielen o veľmi zachovalý objekt ale i veľmi dobre prevedenú rekonštrukciu objektu.

Bonusy a vychytavky :  V nehnuteľnosti sa nachádza zamurovaný skrytý trezor, časť suterénu tvorí protiletecký úkryt, disponuje centrálnym vysávačom a každá miestnosť má svoje vlastné pripojenie na internet.

Pozrite si ponuku našich rodinných domov.

Pôdorysy

Pôdorys 1NP

Pôdorys 2NP

Suterén

  • ID: 10834
  • Zverejnené: 2021-07-16 18:10:16
  • Posledná aktualizácia: 2021-10-19 16:22:36
  • Počet zobrazení: 2403